2013 m. sausio 26 d. Chiang Mai gyvūnijos pasaulyje

Baigia jau praskristi laikas, kuris mums yra skirtas Chiang Mai'juje. Miestą išmaišėme skersai ir išilgai ir vis dar randame ką nors įdomaus pasižiūrėti. O kad patys neužmirštumėme ir Jus supažindintumėme, tai kartais šį bei tą parašome internete...

Šį kartą mūsų kelelis pasuko į zoologijos sodą, kuris įsikūręs pačiame mieste, apie 5km. nuo centro. Internete skaitėme, kad tai vienas didžiausių ir įdomiausių zoo pasaulyje. Nutarėme patikrinti. Bilietų kainos - 100 Batų/žmogui, pasivaikščioti po sodą, 500 Batų akvariumas ir dar papildomai 100 Batų norint pamatyti jų pasididžiavimą - pandas. Tie, kurie nematėte sniego už pinigus, galite čia atvykti ir susimokėję 150 Batų/žmogui užeisite į sniego namus. Kaip jie patys rašo - ten labai šalta, -7C tiesiog arktinis šaltis.

Greitu žingsneliu zooparką galima apeiti ir apžiūrėti per dieną, bet mes neskubėdami šį malonumą ištempėme į dvi dienas. Vaikščiodamas nejučiomis lyginau matomus vaizdus su Kauno zoologijos sodu. Reikia pripažinti, kad klimato salygos leidžia daug gražiau perteikti natūralias gyvūnų gyvenimo sąlygas. Žalumynai labai greitai padengia zonas, kuriose žmogus palieka civilizacijos ženklus, tad kartais pasijunti, kad gyvūnai laksto tiesiog šalia tavęs, lyg laisvėje, nesimato net aptvarų. Nesu aš geras gyvūnų specialistas, bet būti šalia jųman tikrai patiko. Keletas nuoraukų pasigrožėjimui turėtų ir jums sužadinti norą pabūti arčiau gamtos padarėlių.  

Atskiras dėmesys pandoms. Jos yra pasiskolintos iš kiniečių ir šiame sode svečiuosis neamžinai, be to 2009 metais po didelių sodo darbuotojų pastangų, čia gimė mažytė, vos 200 gramų tesverianti panda. Įvykis neeilinis, nes tai pirmoji panda gimusi nelaisvėje Tailande per visą jo įstoriją. Iš paveikslėlių visada įsivaizdavau, kad panda yra nedidelis gyvūnas, bet čia, mano didžiam nustebimui, lakstė visai nemažos, baltai juodos meškutės - turinčios po 7 pirštus ant letenų ir daug judesių atliekančios panašiai, kaip žmonės. Žavu. 

Po keletos dienų sugalvojome aplankyti naktinį safarį. Čia visas įdomumas prasideda jau sutemus, vakare. Tačiau ir šviesiu paros metu čia yra kas veikti. Safaris įsikūręs apie 15 km. nuo miesto, tad norintiems jį aplankyti teks pasinaudoti visuomeninio transporto arba motorolerio paslaugomis. Gerokai po pietų mes jau čia. Vėl apie kainas - 100 Batų, pasivaikščiojimas ir naktinis šou, o 800 Batų, pasivažinėjimas autobusiukais naktį po natūralias gyvūnų gyvenimo vietas. Kitais žodžiais tariant, tai tas pats zoo, tik naktį. Dieną čia galima prasukti poros valandų ratuką apie ežerą, kur yra įkurdinti įvairūs laukiniai gyvūnai. Man jie netgi daugiau patiko, nei didžiajame zoologijos sode. Po to lengvas pavakarieniavimas ir sutemų laukimas. Saulutei nusileidus prigužėjo daugiau žmonių. Juk ir pačios pramogos pavadinimas yra "Night safari". Prieš sėdant į autobusiukus pasivažinėjimui, kiekviena grupė dar gauna kultūrinio šou dozę. Tai vadinu doze, nes visi šokiai labai jau "suamerikoninti ir susintetinti", tik šokėjos ir artistai "siauromis akimis". Bet tai vis tiek geriau nei sėdėti tamsoje ir laukti savo eilės. Anglakalbiai "busiukai" pajuda tik du kartus per vakarą. 

19:30 val. mes jau kelyje. Pirmi žvėreliai atsirado tarsi iš niekur. Pradžioje prisiliesti prie jų buvo baugu, tačiau vėliau įsidrasinome ir net gido prašymai kai kurių neliesti dėl pavojaus, mūsų jau nebestabdė. Aišku, plėšrieji ir didieji žvėrys nuo mūsų buvo atitverti ir juos galėjome pamatyti tik iš toliau, bet vis tiek - tai įspūdinga. Vis tik norisi įmesti akmenėlį į organizatorių darželį - labai jau greitai judėjo mūsų autobusiukas ir net pafotografuoti sau ramiai nespėdavome, tad foto atsiminimai labai jau liks riboti...

https://vimeo.com/57862449Ir paskutinis akcentas - fontanų, lazerių, muzikos ir šviesos šou. Galvoje išliko tik vienas žodis - fantastika. 20 min. nemačiau nieko, kas vyko aplinkui, dėmesys sukoncentruotas tik į vieną pusę, į reginį priešais. Pasižiūrėkite video, tai tik keletas akimirkų iš to, ką aš vadinu vienu geriausių prisiminimų čia, šiaurinėje Tailando dalyje.