2012 spalio 24 d. Kinų kvartalas

Rytą pradėjome lengvu žiovuliu, nes vakar užsispyręs internetas nenorėjo priimti mūsų pasakojimų, tad nusprendėm prasikrapštyti akis prie baseinėlio. Saulutė pro debesis ir nukritusi oro temperatūra iki +30C, tą leido padaryti gana sėkmingai. Po to užsinorėjo ir kojas pramiklinti, tad visagalis internetas pasufleravo kelionę į "China town".

Bene visos galimos transporto transporto rūšys jau išbandytos. Pasirodo Bankoke dar yra kažkas naujo - upės autobusai. Prie vienos prieplaukos mes netoliese ir gyvename. Kad per greitai ten nenusigautume, padarėm nedidelį ratuką susipažinimui su dar keliomis šventyklėlėmis. Iš ten tiesiu taikymu prie laivo. Bilietuotoja pardavė bilietą už 40 batų (3,5 lito) kaip baltam žmogui. Atgal mums kelionė kainavo 15 batų, tik tame laive buvo daugiau vietinų. Žodžiu supratome, kad kelionių ir turų Chao Phray'os upe yra tikrai didelis pasirinkimas, viskas priklauso nuo komforto ir kišenės - vietinis transferas, turistinis kruizas, kateriukas aplankant įlankas, naktinis kruizas su vakariene ir t.t.

Tajų turguose būna daug, bet kiniečių dar daugiau. Iki apsilankymo čia tikrai neisivaizduočiau, kaip galima metro pločio gatvelėje sutalpinti prekystalius, prekes, virtuves, staliukus, gausybę pirkėjų ir dar kartkartėmis pravažiuojančius motorolerius su trimetriniais prekių pakais. Dabar tai pamačiau. Prekių tiek, kad praėjimams nebelieka vietos. Kiekviena gatvelė turi savo prekių rūšį - batai, žaislai, rankinės, šmutkės, juvelyrika ir kitoks kinietiškas šlamštas. Nors maisto ir prieskonių gatvelės uoslę ir gomurį priverčia dirbti 100%. Jau dabar neįsivaizduoju, kai reikės talpinti žalią arbatą, džiovintus grybus, kalmarus į kuprinę skrendant namo. Suprantama, kavinių šeimininkams mums įpiršti visko paragauti buvo paprasta. Tačiau parnešti pilnus pilvus atgal į prieplauką, išbandymas nelengvas.

Na ką, "river express" parplukdė mus paskutinei nakvynei Bankoke, iš kur ryt trauksime į Pattaya. 

Čia rasite Kinų kvartalo koordinates: